TRÉNINKY AUTENTICKÉ KOMUNIKACE

Veškerý růst začíná v naší mysli. A autenticita sebepoznáním. Provedu vás cestou, na které se potkáte sami se sebou.

 • Jste kreativní, máte úžasné vhledy, myšlenky, zkušenosti o které byste se chtěli podělit, ale strach z mluvení před lidmi vás drží zpět?
 • Absolvovali jste různé prezentační kurzy a říkáte si, co děláte "špatně", že se stále při mluvení před lidmi necítí pohodlně? 
 • Tušíte, že komunikace je víc než jen mechanické trénování vnějších dovedností, ale nevíte jak v sobě probudit to nejlepší? 
 • Toužíte po tom, aby to, co říkáte mělo na druhé skutečný vliv?
 • Chcete se "zbavit" trémy a být sami sebou před publikem?

Představte si, jak by se váš život proměnil, kdyby vás přestala svazovat tréma nebo úzkost z veřejného projevu? Kolik možností by se vám najednou otevřelo?

           Kdybyste..

 • mohli svobodně sdílet své myšlenky a mluvit ze srdce.
 • se cítili "ve své kůži" před živým publikem i před kamerou.
 • uměli upoutat pozornost druhých svou přítomností?
 • se propojili se svými potenciálními klienty, zaměstnanci na hlubší úrovni?
 • mluvili při každé příležitosti autenticky a s vášní?
 • měli na druhé větší vliv?

.

Vytvořila jsem komplexní tréninky, které jdou do hloubky a zaměřují se na PRAXI a váš vlastní prožitek. 

Možnosti spolupráce

Základní trénink

Čeká vás projev, prezentace a chcete se rychle naučit efektivní techniky, jak pracovat s trémou a umět se propojit s publikem?

2měsíční 1:1 mentoring

Chcete být charismatickým řečníkem, který má svůj osobitý styl a dokáže zaujmout nejen svými slovy, ale samotnou přítomností?

Sdílejte svůj příběh

Jste začínajícím podnikatelem a bojíte se dát světu vědět o sobě o své službě skrze natáčená videa? Bojíte se, že nebudou nikoho zajímat? Pojďme to změnit. Objevte a vyprávějte svůj příběh.

Důležitou součástí tréninků je natáčení na kameru a okamžité rozebírání pořízeného materiálu. Jde o nejúčinnější způsob, jak díky "aha momentům" urychlit váš pokrok. Učíte se i pracovat se stresem, který může přítomnost kamery vyvolat. Techniky, které se naučíte, vám pomohou napětí v těle okamžitě uvolnit.  

.

Základní trénink

Pokud se chcete naučit základy toho, jak proměnit strach z veřejného projevu v energii nadšení a vzrušení, tenhle trénink je přesně pro vás.

Na trému jsme se dosud dívali jako na "nepřítele," kterého je potřeba "porazit." Ve skutečnosti jen svědčí o vaší citlivosti, díky které můžete být opravdu skvělým řečníkem. Začneme analýzou vašich současných dovedností. Půjde nám to, abyste si uvědomili své silné stránky, v čem spočívá vaše síla a mohli tak budovat větší sebedůvěru a sebe-vědomí. Zároveň se zaměříme na to, co váš projev "oslabuje" a jak to změnit.  

Vše v bezpečném prostředí a podpůrné atmosféře. Povedu vás k tomu, abyste se začali cítit dobře ve chvíli, kdy jste středem pozornosti nebo v hledáčku kamery. Díky tomu se opravdu otevřít posluchačům a propojit se s nimi.

  "Autenticita je praxe. Musíš si ji vybrat každý den. Platí to nejen v osobním životě, ale i v byznyse." 

Dr. Brené Brown


2 měsíční 1:1 mentoring  NOVINKA od května 2023

V Základním tréninku pracujeme především s tělem a emocemi, delší spolupráce nám umožní zapojit i další nezbytnou složku - práce s myslí. 

Náš mindset, respektive to, čemu o sobě věříme, ovlivˇˇnuje naše rozhodnutí a chování.  Zda nás vnitřní kritik sabotuje a "podráží nohy" nebo je zdravým společníkem. Proto od května otevírám možnost individuálního mentoringu, kde propojíme všechny tyto aspekty MYSL, TĚLO, EMOCE, abyste mohli plně vstoupit do své síly a stát se skutečně autentickými řečníky. 

Autenticita se nerozvine za jeden den ani jeden trénink. Je to cesta. Cesta, po které stojí za to jít, protože vás vede k vašemu naplnění a radosti nejen z projevu, ale i v životě. Je to cesta sama k sobě. Jste připraveni na změnu? 

Získejte nástroje, které můžete kdykoliv použít, aby pro vás bylo mluvení před lidmi snadnější a přirozenější. 

                 .


Mediální balíček

Začínáte podnikat nebo už máte rozjetý byznys, ale stále se bráníte zmáčknout "record" a natáčet videa na sociální sítě? Vaši klienti chtějí slyšet jaký je příběh vašeho podnikání a vaše vize. 

Jsou věci, které psané slovo nenahradí a video vizitka patří mezi ně. Jde o energii, která z vás vyzařuje. Pokud máte strach z neúspěchu, z toho co si o vás druzí pomyslí nebo že váš osobní příběh nebude nikoho zajímat, nebo nevíte, co byste měli říkat. Nevadí, společně najdeme PŘÍBĚH VAŠEHO PODNIKÁNÍ A NAUČÍTE SE HO AUTENTICKY SDÍLET nejen před kamerou. Abyste mohli oslovit přesně svou cílovou skupinu, která rezonuje s vaší vizí a vaším Proč.

Příběhy jsou velmi účinným marketingovým nástrojem, tak proč toho nevyužít.  A nejen to, vyzkoušíte si i umění rozhovoru, který vám také může pomoci představit sebe i vaši službu. Zkusíte si nejen roli "hosta", který odpovídá, ale i roli moderátora, abyste uměli správně klást otázky. Naučíte se jakým chybám se vyvarovat a jak to udělat, aby váš rozhovor byl přirozený.  Můžete pak začít točit vlastní interview se spokojenými klienty.

Součástí tohoto balíčku je i zpětná vazba na vámi natočený rozhovor.   

Reference

Chtěl bych poděkovat za skvělý workshop, naprosto profesionální přístup a velmi dobré rady jak vystupovat a na co myslet při prezentaci. Již jsem je využil při svém dalším školení. Doporučuji každému kdo prezentuje, školí a vystupuje před lidmi. Děkuji moc a určitě zopakuji, abych viděl, kam jsem se posunul. 

Libor Havránek

Lektor

Intenzivní trénink s Petrou mi pomohl v krátké době nasměrovat svou vůli k tomu, abych na sobě dále pracovala. Naučila jsem se několik užitečných technik na zklidnění a odbourání trémy. Překvapivé pro mne bylo vidět na kameře některé nedostatky ve vystupování, které člověk běžně neodhalí. 

Adéla Kreilová

Manažerka

Chci Vám, Petro, poděkovat za to, že jste mi ukázala, že skvělá prezentace musí jít zevnitř. 

Minulý týden jsem měl první prezentaci na kterou jsem se těšil, nebyl jsem nervózní a dopadla dobře. Jsem s ní spokojený.

Pavel Semrád

Manažer


Všechny tréninky je možné absolvovat i s profesionálním kameramanem. 

Nevšední zážitek, který vás obohatí nejen profesionálně.

VAŠE NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

1. Proč autentická komunikace v byznyse? 

Schopnost komunikovat je nejsilnějším nástrojem, především pro lídry a každého, kdo pracuje s lidmi. Autentická komunikace pomáhá získat důvěru, budovat pozitivní vztah se zaměstnanci, klienty apod.  

V podnikání i u lídrů je proto autenticita naprostou nutností.  Vytváří přirozenou autoritu a umožňuje spojit se s druhými lidmi. 

Když mluvíme z vlastní vnitřní autority, ostatní cítí naši sílu. Vyžaduje to odvahu, druzí nás totiž opravdu uvidí. V autenticitě je proto skrytá velká síla. Cestu k této síle si vybírají ti, kteří chtějí mít opravdový vliv a měnit svět skrze své myšlenky a nápady. Je potřeba se pro ni rozhodnout.

Autenticita a leadership

V byznysu stále existuje stále mnoho předsudků. Manažeři se brání autentickému projevu ze strach ukázat svou lidskost. A přitom právě to je největší síla těch, co umí opravdu vést.

Jak říká Simon Sinek: "Ne všichni vůdci mají sílu vést. Někteří mají moc a autoritu. Ale jen někteří lídři nás inspirují. Ať jsou to jednotlivci či organizace, následujeme ty co umí vést, ne protože musíme, ale protože chceme. Skutečné lídry následujeme ne kvůli nim, ale kvůli nám."

A jaký jaké jsou základní předpoklady předpoklady leadershipu? Podle Sineka jasně definované vnitřní PROČ, které umí lídr komunikovat. A prestižní kouč na komunikaci Nick Morgan k tomu dodává: Jen autentičtí lídři mohou inspirovat druhé k mimořádnému úsilí ve prospěch své organizace. Když jim autenticita chybí, převládá cynismus a jen málo zaměstnanců dělá víc než minimum nutné k přežití! Schopnost autenticky komunikovat s ostatními - je tak důležitým atributem vedení. 


2. Kolik tréninků je potřeba?

Naše vnější komunikace odráží tu vnitřní. Proto skutečná změna začíná uvnitř nás.  Vnější techniky verbální a neverbální komunikace jsou důležité, ale nestačí. Nezbytná je celistvost.  Když se staneme mistry sebe sama, umíme ovládat své emoce, pracovat s myslí, automaticky se to odrazí na našem prožívání a i přístupu. Promění se naše vnější komunikace.  

Každý z nás je jiný, někdo potřebuje více času, jiný méně, ale už po prvním tréninku zaznamenáte výsledky. Získáte představu o tom, jak dál pokračovat. Pak už záleží na vás, kolik času svému růstu budete věnovat.

Pokud se chcete rychleji posunout pod odborným vedením, někoho, kdo ve vás uvidí to nejlepší, můžete si vybrat delší spolupráci, během které se budeme moci pustit do práce hlouběji a intenzivněji. Cesta sebepoznání je to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

Neprojeví se to jen v komunikaci, má to vliv i na naše vztahy a pocit radosti v životě. Autenticita je totiž naší přirozeností i potřebou. 

3. Proč mít mentora?

Bez mentora se můžeme dostat daleko, ale vždy se ocitneme ve fázi, kdy potřebujeme vedení někoho, kdo si prošel naší cestou a může nás posunout dál.

Úkolem mentora je nejen sdílet své znalosti a dovednosti, ale i ukázat nám, jak se stát lepší verzí sebe sama. Je parťákem, který nám dává podporu ve chvílích, kdy ji nejvíce potřebujeme a máme tendenci sklouznout do zajetých kolejí a přestat růst.  Investice do mentora tak ušetří mnoho času a zefektivní náš růst.