Nejkratší a zároveň nejdelší pouť, kterou je potřeba ujít je

Z MYSLI DO SRDCE 

2 cesty do Indie
Autentický osobní příběh

Toužila jsem se dotknout opravdové transcendentální moudrosti neohraničené časem a lidským egem. Vydala jsem se do Indie natočit dokumentární film s moudrostí duchovních Mistrů jako inspirací pro dnešní moderní svět.

Byla to cesta která vedla skrze vnější putování, do mého nitra.

Z unikátního materiálu se podařila vytvořit pracovní verze celovečerního dokumentárního filmu

ANO životu, ANO lásce.

-

Jedna z úžasných referencí po promítání pracovní verze filmu Ano životu, ano lásce.. Objevila jsem jí vepsanou do filmového diáře. :)
Jedna z úžasných referencí po promítání pracovní verze filmu Ano životu, ano lásce.. Objevila jsem jí vepsanou do filmového diáře. :)

Kumbh Mela se mě rozhodla vyškolit. Ukázat Evropance, která chtěla, aby se vše dělo podle jejích očekávání, přijmout její pravidla. Teď jsem za tuhle lekci pokory nesmírně vděčná. Vlastně mám dojem, že si zatím úplně neuvědomuji přesah toho všeho, co prožívám. Toho, čeho se mi každým dnem dostává.

Bude 5:00. Pomalu svítá. Ocitla jsem se v samém srdci Kumbh Mely. Připadám si jako Alenka v říši divů. Silná energie, která provází tento jedinečný okamžik, se najednou změnila. Je mnohem intenzivnější a jakoby hutnější.

Je 9.května, 3:30. Čas, kdy normálně spím. Ne ale dnes. Brzy se odehraje něco, na co budu vzpomínat celý život. Hvězdné konstelace určily, že dnešní den patří rituálu posvátné koupele. Tomu, na co všichni čekají. Už teď je ve vzduchu cítit cosi mimořádného...

Starodávná védská legenda o poháru nesmrtelnosti určila čtyři města (Alláhábád, Haridvár, Ujjain a Násik). Střídavě jedno z nich každých 12 let zaplaví miliony poutníků. O tom, kdy to bude, rozhoduje příznivé uspořádání hvězd. Podle hinduistické astrologie je to v době Jupitera ve Lvu. Je vzrušující být přímo u toho.

Scénář umožňuje tvůrcům určitou jistotu, rámec, ve kterém se mohou volně pohybovat. Znají začátek, zápletku i závěr. Zkrátka ví, odkud jdou a kam. Jenže když si začnete zahrávat s myšlenkou vytvořit inspirativní dokument v Indii, stává se samotná film vaší osobní transformací. Nemáte jistotu v ničem a natáčení se stává jednou velkou...

Na letišti Indore nasedám do indického taxíku, v bočních okénkách mu chybí skla a tak v autě s "přírodní klimatizací" mířím do Ujjainu. Dějiště Kumbh Mely. Přede mnou je už jen necelých 50 km a jsem v cíli. Jak asi bude vypadat největší mraveništi na světě? Zneklidňuje mě, co vidím svýma vykulenýma očima cestou. Špína, drsný život na ulici,...

První, co vnímám, když vystupuji z letištní haly v Dillí, je vzduch. Voní jinak a přitom povědomě. Tuším, že na následujících 21 dní jen tak nezapomenu. Snad v dobrém.

Den D je tady. Měsíce zařizování a příprav přináší výsledky. Je 5. května 2016, sedím v letadle společnosti Air India. Nejmenší filmový štáb vyráží z Vídně do Dillí vstříc filmovému dobrodružství.

Je rozdíl, když někdo říká moudra protože si je někde přečetl nebo protože je žije a řídí se jimi. Je rozdíl mezi pochybami, zmatkem v mysli a tím, když prostě v srdci VÍTE. Když vím, nepotřebuji se ujišťovat nikde zvenku. A právě tento pocit vnitřní jistoty, že se mám pustit do natáčení filmu, mám od samého začátku. Žene mě...